HISTÓRIA

zeus nitra historia 1Mnohé z miliónov príbehov , ktoré píše sám život, sú dielom náhody. Nenadarmo sa hovorí - čo sa má stať, stane sa .Tento príbeh je o nás : malý chlapec má na dedine starú mamu, u ktorej trávi celé víkendy aj prázdniny. Iný malý chlapec býva náhodou hneď vedľa. Náhodou obaja pochádzajú z prostredia, milujúceho hudbu. A práve vďaka takýmto náhodám sa niektoré príbehy začínajú ... dokonca aj tie, ktoré potom pretrvajú celé desaťročia. No, a keď je úplnou náhodou otec jedného z chlapcov vyhláseným fotografom, dôkaz je na svete... ale píše sa rok 1970. Bude trvať ďalších 7 rokov, kým si kamoši spolu prvýkrát zahrajú.

 

 TROŠKU NOVŠIA HISTÓRIA

Rok 1977. Chalani na prahu puberty. Trio bicie – basa -klávesy a garáž u Feriho s vôňou prázdnin a bazovej limonády. Nevieme spievať ani hrať, ale objavili sme spoločnú vášeň a snívame o sláve. Počúvame všetko, čo sa našlo na páske - CCR, Mungo Jerry, Uriah Heep, zo slovenských kapiel obdivujeme Modus a Elán, z českých Katapult, Olympic, Schelingera. Celé hodiny trávime v skúšobni, vieme už hrať niečo od Beatles, Procol Harum aj Creedence Clearwater. Máme novú skúšobňu, usilovne cvičíme nový program. Prvé sólo vystúpenie pod menom ZEUS hráme už vo štvorici, odnesieme sa na dvoch ručne tlačených kárach. Polícia chce kontrolovať naše občianske preukazy. Nemá čo, ešte stále nemáme 15, hráme „načierno“. Na svoje prvé peniaze, zarobené muzikou, si počkáme ešte dva roky.                 Stroj ZEUS sa spustí až v roku pána 1980.

hist zeus 01 hist zeus 02 zeus hist 03

SVETSKÁ SLÁVA - POĽNÁ TRÁVA

80 te roky boli ako sen. Hrali sme neúnavne, kupovali nástroje a aparatúru v cene nového auta či bytu. Kombinovali sme prevzaté veci s vlastnými skladbami - a vyhrali sme s nimi, čo sa len vtedy vyhrať dalo. V roku 1986 sme v celoslovenskom finále v Trenčíne skončili druhí za Metalindou , ale na začiatku 90tych nám došla para. Dancefloor vytlačil rockové kapely do úzadia.                              ZEUS na dlhých 20 rokov zatiahol roletu .

2012 - Z TARTARU NA OLYMP

20 ročná hibernácia sa skončila jedným telefonátom a prvým stretnutím v šurianskom Tatrane. Chémia zafungovala, hralo nám to spolu fantasticky. Znovu sme objavili našu spoločnú vášeň pre hudbu, ostatné už vykonali naši fanúšikovia. Stačilo pár mesiacov a ZEUS bol opäť na scéne . Zahrali a zaspievali si s nami veľké mená slovenskej rockovej scény , špičkoví rockoví gitaristi Henry Tóth či Jimi Cimbala, za mikrofón sa postavili Miko Hladký či Rado Cimbala . ZEUS odohral koncerty v Bratislave , Prahe či vo Viedni , stále pribúdajú nové miesta a noví fanúšikovia.  Naša fb stránka ZEUS je aktívna a úspešná .                  V roku 2020 oslávi ZEUS spolu s fanúšikmi štyriadsiatku.. a uvidíme, čo bude ďalej .

A TOTO SÚ DNES ROCKERI, KTORÝCH PREVERIL ČAS

zeus clenovia 1

Palo PÉTERY

  basa, spev

zeus clenovia 2

Noro PAVLIS

  gitara

zeus clenovia 3

Fero DEMO

  klávesy, spev

zeus clenovia 4

Jožo BAKOŠ

  bicie, spev